مجموعه رویان دارو

صنعت داروسازی دامپزشکی یکی از حلقه های اصلی درمجموعه پیشگیری ،کنترل و مبارزه با انواع  بیماری هاو اختلالات پاتولوژیک است. در حال حاضر این صنعت در کشور عزیزمان ایران به صورت یک پدیده علمی – صنعتی چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی رشد چشمگیر و قابل اعتنایی یافته و خود  را به مرتبه ای رسانده است که می تواند به راحتی پاسخگوی نیازهای داخلی بوده و در عین حال با آخرین استانداردها وتکنولوژی روز دنیا نیز رقابت نماید.

اين مجموعه با زيربناي  بیش از  ١٠٠٠٠ متر مربع در ۲۰ هزار متر مربع زمین مشتمل برسالن هاي توليد، انبارها، تاسيسات و آزمايشگاه هاي مجهز با ظرفیت تولید سالیانه شش میلیون لیتر انواع داروهای محلول و پنج هزارتن داروهای پودری، شروع به فعالیت نمود.

با توجه به حساسیت و اهمیت این صنعت ،در طراحی، ساخت و تجهیز این کارخانه از آخرین فن آوری روز دنیا وشرایط بهینه تولید مطابق با تمامی استاندارهای بین المللی در تولیدات دارویی(GMP ) استفاده شده و با ارائه يك سامانه توليد و توزيع منطقي، موفق به اخذ استاندارهاي ISO9002 درمديريت وGMP درتوليد گرديد.

شرکت داروسازي رويان دارو، توليد كننده و توزيع كننده انواع محصولات دارويي دام و طيور با نام اوليه جامدات آفاق در سال ١٣٨٤ تاسيس گرديد. اين شركت طی مدت کوتاه و پس از مطالعه وتحقيقات لازم، با بهره گیری از نیروهای متخصص و مجرب در بخش های داروسازی، دامپزشکی و مهندسی اقدام  به تدوين يك برنامه توسعه در قالب  فازهاي چهارگانه با هدف تحقق كامل  تا سال ١٣٩٥ نمود.

در فاز اول اين برنامه  طراحي، ساخت و راه اندازی کارخانه جدید تولید داروهای دامپزشکی درمدت كمتر از نه ماه باسرمايه گذاري ثابت بالغ بر پنجاه ميليارد ريال در شهرک صنعتی شرق استان سمنان به انجام رسيده و بهره برداري از آن طي مراسمي در دي ماه ١٣٨٨ رسما آغاز گرديد.

براساس مقررات (GMP) یک فرآورده دارویی، اعم از داروهای انسانی یا دامپزشکی، در صورتی قابل مصرف و مناسب تشخیص داده می شود كه شركت توليد كننده امكان برقراری سیستم تضمین کیفیت در طراحی، فرمولاسیون، ساخت وکنترل کیفیت محصولات خود را دارا باشد.

در كمتر از دوسال پس از افتتاح فاز اول، فاز دوم اين طرح شامل طراحي، ساخت و راه اندازي خطوط توليد داروهاي تزريقي دامپزشكي طي مراسمي همزمان با روز ملي دامپزشكي ودر سال جهاني دامپزشكي به اتمام رسيد. اين فاز با سرمايه گذاري ثابت بالغ بر پنجاه ميليارد ريال در فضايي به مساحت دوهزار متر مربع به بهره برداري رسيده و زمينه اشتغال زايي بيش از هفتاد نفر را به صورت مستقيم فراهم نمود.

این شرکت از بدو تاسيس تا سال١٣٩٣ بیش از یکصد قلم ازتولیدات خود را پس از اخذ مجوزهاي لازم از مراجع قانوني و ذيصلاح و انجام کلیه آزمایشات مربوطه به بازار مصرف عرضه نموده است.

از دیگر افتخارات این شرکت کسب گواهینامه استاندارد اروپا (CE) در سال ١٣٩١ است.

محصولات غیرتزریقی اين شركت مشتمل بر شش گروه آنتي بيوتيك ها، ويتامين ها، ضد كوكسيديوزها، ضدانگل ها، ضدعفوني كننده ها و محصولات متفرقه است:
2. ويتامين ها و مکمل ها:

اين گروه شامل انواع ويتامين ها مشتمل بر محلول های خوراكي و پودر قابل حل در آب است.

4. ضدانگل ها:
اين گروه شامل محصولات خوراكي ست.
6. اقلام دارويي ديگر:
شامل پودر قابل حل در آب و محلول هاي خوراكي ست كه همگي آنها در درمان بیماری های دام و طيور كاربرد دارند.
1. آنتي بيوتيك ها:
اين گروه شامل آنتي بيوتيك های محلول، پودر مخلوط در دان، پودر قابل حل در آب  و سوسپانسیون خوراکی ست.
3. ضد كوكسيديوزها:

اين گروه شامل داروهای ضد كوكسيديوز مشتمل بر پودرهای مخلوط در دان و پودر قابل حل در آب است.

5. ضدعفوني كننده ها:
اين گروه شامل انواع ضدعفوني كننده ست كه همگي آنها در صنعت دام و طيور مورد استفاده قرار مي گيرد.

دفتر مرکزی این شرکت در تهران واقع بوده و مشتمل بر بخشهای مختلف مدیریت، فروش، بازاریابی و پخش، تبلیغات و اطلاع رسانی، آموزش و تحقیقات می باشد. قریب ٨۰ نفر از نیروهای جوان، باتجربه و خلاق با این مجموعه در فضایی علمی و دوستانه همکاری می کنند که بخش عمده از آنها دارای تحصیلات کارشناسی،کارشناسی ارشد ، دکترا و دکترای تخصصی می باشند.

یکی از شاخص ها و مزیتهای محصولات این شرکت توجه ویژه  به مارکتینگ وبسته بندی می باشد.که نقش مهمی درارتقای کیفی وکمی توليدات و احترام به حقوق مصرف کنندگان دارد.كليه مراحل طراحي،آماده سازي وچاپ ملزومات بسته بندي محصولات به صورت مستقيم  توسط همكاران  وكارشناسان  مجرب وبا بهره مندی از بهترین امکانات توسط اين شركت صورت مي پذيرد.

 شرکت رويان دارو در جهت شناساندن بهتر گروه های دارویی خود از یک الگوی رنگ بندی استفاده نموده است كه این روش در سامانه انبارداری،توزیع ، فروش و مصرف  قابل اجرا بوده و موجب افزایش سرعت  ودقت در گردش کار مي شود .

اقلام تزریقی شرکت نیز در 6 گروه زیر تقسیم می شوند:

۲ – ضد التهاب ها

٤ – هورمون ها

6 – متفرقه

١ – آنتی بیوتیک ها

٣ – ضد انگل ها

٥ – ویتامین ها و مکمل ها

 همچنین این شرکت در جهت معرفی بهتر محصولات خود در عرصه بین المللی مبادرت به ثبت کلیه محصولات خود در سیستم بارکد بین المللی و ملی نموده است.

آموزش و تحقیقات نقش و جایگاه مهمی  در صنعت داروسازی دامپزشکی وپزشکی  و بهبود وضعیت کیفی داروهای تولید شده توسط کارخانجات  را دارد.به همین دلیل این شرکت از بدو فعالیت توجه ویژه ای به امر آموزش و افزایش سطح علمی کارکنان شرکت از یک سو وارتقا و به روزرسانی سطح آگاهی بهره  برداران وفعالان  صنعت دام و طیور نموده  است.

شرکت در نمایشگاههای تخصصی ، تولید فیلمهای آموزشی ،تهیه و چاپ بولتن های علمی، ،برگزاری کارگاههای آموزشی ویژه بهره برداران و دامپزشکان درمانگاهی و مسئولین فنی داروخانه های دامپزشکی  از اهم اقدامات این شرکت  می باشد.

از سوی دیگر همواره سعی شده است که ارتباطی دوجانبه ومستقیم جهت تبادل اطلاعات و فن آوری های روز دنیا با مراکز تحقیقاتی و دانشکده های دامپزشکی داشته و علاوه بر رفع نواقص و کاستیهای احتمالی ،گامهای بلندی در جهت ارتقای کیفی عملکرد شرکت برداشته شود.

 شرکت رویان داروهمواره تلاش نموده درهدف گذاری، برنامه ریزی واقدامات خود، نظارت  سازمان دامپزشکی کشور به عنوان تنها نهاد نظارتی و حاکمیتی ذیصلاح درتمامی مراحل در نظرگرفته و و همواره از نقطه نظرات و مشاوره مدیران وكارشناسان اين سازمان حداكثر بهره برداري را بنماید.

بخش بازاریابی ،پخش و فروش این شرکت در قالب سی ویک نمایندگی در سراسر کشور مبادرت به پخش مستقیم محصولات خود می نماید.کلیه نمایندگیهادارای امکانات دفتری لازم ، نیروی انسانی کارآمد و تحصیلکرده ،ماشین های حمل و نقل مجهزوانبارهای مناسب می باشند.بنابراین شرایط  پخش مواد بیولوژیک و داروها  با رعایت کامل اصول زنجیره سرد در سراسر کشور فراهم شده است.این شبکه توزیع به صورت  مستمر و آنلاین  عمل نموده و مجهز به سیستم ارزیابی بازار بوده و به صورت دائمی توسط گروههای بازاریابی و فروش مورد تحلیل و ارزیابی قرار می گیرد.

شرکت داروسازی رویان دارو، پس از تحقق بهره برداری از فازهای اول و دوم در نظر دارد تا در آینده ای نزدیک نسبت به راه اندازی فاز سوم وچهارم نیز اقدام نماید.این مرحله از توسعه که بخش ساختمانی آن تامین شده است،شامل تولید داروهای تزریقی و خوراکی انسانی،واکسن های دامی،داروهای های تک و بایوتک با سرمایه گذاری ثابت حداقل دویست میلیارد ریال  واشتغالزایی حدود یکصد نفر می باشد.

تلاش در جهت گذر از دروازه بازارهای جهانی ،تولید داروهای انسانی ،ایجاد تنوع بیشتر،مارا برآن داشته تا با عزمی راسخ و اراده ای محکم با چشم اندازی پنج ساله در مسیر تبدیل شدن به یکی از معتبرترین شرکتهای داروسازی در خاورمیانه تا سال ١٣٩٥گام برداریم.

امید است با استعانت از درگاه الهی،همت و حمایت مسئولین وبهره مندی از نبوغ و تلاش فرزندان این مرز و بوم ،شاهد رویش ،شکوفایی و بالندگی روز افزون صنعت دارویی کشور باشیم.